نرم‌افزار انبار تعدادی – ریالی اسپاد

نرم‌افزار انبار اسپاد به‌ منظور مکانیزه‌کردن کلیه فعالیت‌های مربوط به گردش موجودی‌های کالا در انبارها، نیم‌ساخته‌ها، کالاهای ساخته‌شده برای انبار و کالاهای مصرفی، طراحی و پیاده‌سازی شده است. در نرم‌افزار انبار فرآیند درخواست کالا تا تحویل آن و فرآیند درخواست خرید تا کنترل و ورود کالا به انبار لحاظ شده است. نرم‌افزار انبار امکان شناسایی و نمایش موجودی کالاها را از طریق شماره سفارش و ردیابی در انبار به‌ تفکیک ارائه می‌دهد.

پیش‌بینی نیاز به کالا در آینده

امروزه مقاومت در برابر رقبا بدون وجود گزارش‌های مدیریتی امکان‌پذیر نیست. یکی از گزارشاتی که اسپاد در اختیار مدیران قرار می‌دهد «پیش‌بینی نیاز به کالا در آینده» است. این گزارش سابقه یک کالا را رصد کرده و نیاز به آن کالا در آینده را به‌صورت مقداری پیش‌بینی می‌کند و نشان می‌دهد با توجه به موجودی واقعی کالا، چه مقدار کسری یا مازاد وجود دارد.

تعریف اتوماتیک نام کالاها

در یک بازار رقابتی شرکت‌های صنعتی و بازرگانی باید برای رسیدن به سودآوری و پیشبرد اهداف خود از تنوع کالایی مناسب برخوردار باشند. نتیجه این امر بالارفتن حجم اطلاعاتی است که باید توسط واحد‌های انبار، مالی و فروش کنترل شود.‌ این موضوع سبب ناکارآمدی سیستم‌های سنتی شده است.

 

یکی از موضوعات زمان‌بر در تعریف و استقرار اطلاعات در انبار‌ها فرایند تعریف نام کالاها است؛ نرم‌افزار انبار اسپاد با امکان تعریف اتوماتیک کالا ‌این امر را برای شما تسهیل می‌کند؛ با این امکان، شما می‌توانید با استفاده از ویژگی‌های مشترک بین کالاها نام آنها را در نرم‌افزار تعریف، برای آنها کلاس (طبقه بندی) در نظر بگیرید، آنها را گروه‌بندی کنید و برای هر یک نام و کد فنی ایجاد کنید.

 

این ویژگی نرم‌افزار انبار اسپاد در حوزه‌های مختلفی همچون صنایع تولیدی، مواد اولیه، بازرگانی‌ها، مراکز عمده‌‌فروشی و نگهداری کالا کاربرد دارد.

 

با ذکر یک مثال در حوزه تولید و فروش کفش به شما نشان می‌دهیم که نرم‌افزار انبار اسپاد چگونه می‌تواند محصولات یک فروشگاه یا تولیدی را به صورت اتوماتیک تعریف کند:

کفش‌ها عموما مردانه یا زنانه هستند.

دارای رنگ‌های مختلف هستند: قهوه‌ای، مشکی، سرمه‌ای و…

جنس کفش‌ها معمولاً چرم، جیر، فوم و … است.

سایز کفش‌ها می‌تواند ۳۷٫۳۸٫۳۹٫۴۰٫۴۱٫۴۲٫۴۳ و … باشد.

این ویژگی‌ها در کنار همدیگر نام کالا را تشکیل می‌دهند. مثلا:

کفش مردانه قهوه‌ای چرم سایز ۴۳

امکان تعریف اتوماتیک نام کالا ابزاری قدرتمند در دستان شماست و به‌وسیله آن می‌توانید ویژگی‌های مشترک کالا را به نرم‌افزار معرفی کنید تا نرم‌افزار نام کالاها را به‌صورت اتوماتیک برای شما تعریف کند.

تعریف انواع فرم رسید و حواله

طبقه‌بندی اسناد در شرکت‌ها از جمله موارد انکارناپذیر در هر کسب و کار است. در امور مرتبط با انبارداری نیز این مسئله همواره مد نظر مدیران بوده است. گاهی نیاز می‌شود هر انباردار فقط به کالاهای موجود در انبار مرتبط با خود دسترسی داشته باشد یا برای یکی از کاربران نرم‌افزار باید دسترسی به گروه کالاهای خاصی وجود داشته باشد. در نرم‌افزار انبار اسپاد شما می‌توانید سند‌های ورود و خروج انبار را به دلخواه تعریف کنید و برای هر سند اقدامات کنترلی و یا محدودسازیِ دسترسی به داده‌ها را انجام دهید. شما در این اسناد قادر خواهید بود دسترسی به انبارها، گروه کالاها، کالاها و طرف حساب‌ها را مدیریت کنید. به این ترتیب امکان تعریف اسناد انبار یکی از امکانات کلیدی و منحصربه‌فرد در مدیریت انبارهای شما خواهد بود.

روش‌های قیمت‌گذاری

موجودی کالا معمولاً بخش عمده‌ای از سرمایه در گردش موسسات بازرگانی و تجاری را تشکیل می‌دهد. به دلیل اینکه مبلغ موجودی کالاها (ارزش ریالی کالاها) به‌صورت مستقیم در سود و زیان تاثیرگذار است، اگر ارزش موجودی کالا به‌صورت درست ارزیابی و ثبت نشود، سود و زیان موسسه به‌نحو صحیح ارائه نخواهد شد؛ بنابراین کنترل و ارزیابی مناسب موجودی کالا برای اداره عملیات و گزارش صحیح سود و زیان از اهمیت فراوانی برخوردار است. این امر موجب شده که بنگاه‌های اقتصادی یکی از روش‌های میانگین،fifo ،lifo و شناسایی ویژه را برای قیمت‌گذاری کالاهای خود هنگام خروج از انبار به کار گیرند. تیم برنامه‌نویسان شرکت اسپاد برای آسایش خاطر مشتریان خود تمام روش‌های ذکرشده را در نرم‌افزار حسابداری انبار تعبیه کرده است. نکته ویژه‌ای که نرم‌افزار اسپاد را از سایر رقبا متمایز می‌کند این است که نحوه قیمت‌گذاری بر اساس کالا یا انبار توسط کاربر تعیین می‌شود. این ویژگی به شما اطمینان خاطر می‌دهد که نرم‌افزار انبار اسپاد مورد استفاده در تمام حوزه‌های کاری خواهد بود.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید

کارشناسان فروش ما آماده ارائه راهنمایی و مشاوره در زمینه انتخاب نرم‌افزار مناسب شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست